11 medalja za hrvatske mlade robotičare u Austriji

  • Objavljeno u Hrvatska
image

Ukupno 147 timova okupilo se 25. i 26. travnja u Innsbrucku na otvorenom međunarodnom prvenstvu Austrije u robotici - RoboCup Junior Austria 2019. U jakoj konkurenciji, uz nas i domaćina nastupili su i robotičari iz Italije, Slovenije, Švicarske, Meksika, BiH i Jordana.

Sudjelovalo je čak 27 hrvatskih ekipa i sveukupno gledajući postignuti su izuzetni rezultati u skoro svim kategorijama - osvojeno je 11 medalja! Tako su naši mladi robotičari i njihovi mentori još jednom pokazali i dokazali koliko vrijedno rade i pripremaju se za ovakva natjecanja.

Ova dominacija se ponavlja iz godine u godinu, a bilježimo i globalni porast interesa za robotiku. Sve veći broj djece i mladih uključuje se u razne edukativne i natjecateljske aktivnosti koje organizira Hrvatski robotički savez (HROBOS) i druge udruge koje djeluju u tom području.

Značajan dio sredstava Saveza se uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske zajednice tehničke kulture izdvaja za darovitu djecu i njihovo sudjelovanje na međunarodnim natjecanjima i ponosni smo na rezultate koje postižu.

RoboCup Junior Austria 2019 - Rezultati ekipa po kategorijama: 

Rescue Line (Primary)

1)            Zagreb line team (Hrvatska) 2)            Lovrak line team (Hrvatska) 3)            Gacka Robotics (Hrvatska)           4)            BACKUP (Austrija)5)            London (Hrvatska)          

Rescue Line (Secondary)

1)            Školska knjiga CRO team (Hrvatska)        2)            Robo Otočac (Hrvatska) 3)            Mostfasslschnoitzer (Austrija)   4)            Speed Eighteen (Austrija)            5)            S.A.H.N.E. (Austrija)       

Rescue Maze

1)            B.Robots (Austrija) 2)            Gebruder Weiss CRO team (Hrvatska)    3)            XY-bots.bak (Austrija)   4)            Robofreak          (Hrvatska)5)            Austrian Igels (Austrija) 

Soccer Lightweight secondary

1)            FESB Team (Hrvatska) 2)            The Incredibles (Slovenija) 3)            BAZINGA CRO Team (Hrvatska) 4)            KEPsLockER Light (Austrija)5)            Helveticrobot 1 (Švicarska) 

Soccer Open

1)            HotGlue Cro Team (Hrvatska) 2)            Achernar (Italija) 3)            CROBiH team (Hrvatska) 4)            Galácticos (Meksiko)5)            Where's the ball (Austrija) 

OnStage Primary

1)            Aladdin and the magic lamp (Austrija) 2)            ROBOCABANA (Austrija) 3)            Techgirls (Jordan) 4)            Rest In Peace (Austrija)5)            GhostBusters (Hrvatska) 

OnStage Secondary

1)            inMoov (Austrija)            2)            CroBlueAdriatic (Hrvatska) 3)            Die robotastischen 5 (Austrija)  4)            Stage Rising Robots (Austrija)    5)            RoboticsxFantasy (Austrija)

Svi rezultati su dostupni na stranici http://rcj.at/results

Ovo je odlična najava robotičke natjecateljske sezone koja će kulminirati sa euro RoboCup Junior natjecanjem u Hannoveru (Njemačka) te svjetskom RoboCup-u u Sydneyu (Australija), pa Hrvatski robotički savez moli sve za potporu našim najdarovitijim mladim robotičarima.